GALERIJA ZIEMA ŠOBRĪD IR PĀRTRAUKUMĀ līdz PAVASARIM!UZ TIKŠANOS!!!

13.11.2014
Galerijā „Ziema” (Rīgā, Ūnijas ielā 8), no 13. novembra līdz 4. decembrim būs aplūkojama Latvijas Kultūras akadēmijas Latvijas kultūras koledžas 3. kursa fotogrāfijas specializācijas studentu kvalifikācijas darbu izstāde „4. dimensija”.
Izstādē būs apskatāmi septiņu kreatīvu studentu darbi, kuru tehniskais un vizuālais izteiksmes veids ir unikāls un patstāvīgs katrā koncepcijā. Studenti, izmantojot atšķirīgus medijus, iztirzājuši kopīgi atrasto patiesību – viss notiekošais ir ietērpts laikā.
Izstādes kopējā koncepcija balstās uz izteiksmes brīvību, kas reflektējas izstādes nosaukumā „4.dimensija” - blakus ierastajiem fiziskajiem lielumiem - platumam, garumam, un augstumam, ko ar redzi varam uztvert,- ir ceturtā dimensija - laiks, kas nav nedz sataustāms, nedz saredzams lielums, toties katrs var atminēties kādu laika atstātu seku vai radītu cēloni, kam būs audio, vizuālais vai uz sajūtām balstīts priekšstats, atmiņa, ko mēs izpētām, ielūkojoties sevī caur mākslu, emocijām un pasauli mums apkārt.
Izstādē piedalās: Gunita Kļava, Justīne Buliņa, Madara Kālberga, Marta Martinsone, Līga Kažemaka, Vendija Sudraba un Ēriks Gailis.
Visi interesenti ir īpaši aicināti apmeklēt izstādes atklāšanas pasākumu galerijā „Ziema”, Rīgā, 13. novembrī, plkst. 18:00.
Pasākumu atbalsta: SIA „Baltijas Foto Serviss”, SIA „Valmiermuižas alus”, kafejnīca „Burbuļnīca”, SIA „Digitālā Pele”, galerija „Ziema”, LKA Latvijas Kultūras koledža, LKA LKK studentu radošā biedrība „KultūrMānija”.
13.09.2014

Rīga 2014 notikums "VEFs lai dzīvo!"
pasākums ir arī daļa no Laikmetīgās mākslas festivāla "Survival Kit 6" Utopiskā pilsēta.

Galerija "Ziema"
14:00-23:00 (atklāšana 18:00) 
izstāde būs atvērta 11.- 31. oktobrim
Miniaturu izstāde «5CM» galerija «Ziema»
Makslieniekiem tiek dots uzdevums – veidot mākslas darbu, kas
iekļautos 5x5x5 cm ietvaros un izmantot šo mazo formatu kā
atspēriena punktu darba idejai.
Izstādē piedalisies ap 40 makslinieku, kas izvēlēti pēc principa, lai
tiktu parstāvētas pēc iespējas vairāk dažādu mākslas nozaru.

Mākslinieki:
Muriel Baumgartner, Joyce van der Berg, Nina Kopp, Brigita Bīviņa, Jānis Rudzītis, Sabīne Zoltnere, Asnate Blankveina, Atis Jākobsons, Kate Krolle, Elīna Alka, Sofija Šellare, Linards Kulles, Ilze Barovska, Emīlija Lielā, Katrīna Čemme, Toms Jansons, Edgars Ābele, Katrīna Salna, Evita Goze, Ingrīda Ivane, Gundega Evelone, Kārlis Vītols, Didzis Jurkovskis, Agnese Narņicka, Kaspars Groševs, Anete Melece, Marta Ģibiete, Mārcis Ziemiņš, Agnese Basova, Oksana Balode, Anda Lāce, Reinis Eglītis, Jolanta Basova, Lita Liepa, Elīna Sproģe

Atklāšana 13. septembrī 18:00. (Izstāde vēlreiz tiks atvērta un būs apskatāma no 11. oktobra līdz 2. novembrim)
Atklāšanā ar muzikālu performanci Jāņa Ruņģa klātbūtnē uzstāsies Elza Natha
13.09. galerija atvērta no 14:00-23:00


VEF Skeitparks sadarbībā ar Clockwise.lv
14:00-17:00
Atvārtā Skeitborda skola VEF skeitpark. Pamatā bērniem un jauniešiem
domāta aktivitate, kur profesionālu instruktoru pavadībā būs iespēja
apgūt pamatus skeitbordā, iepazīt šī sporta veida pamatelementus un
uzzināt par skeitparka izmantošanu.

Aijas Bley fotostudija «Portretu darbnīca»
14:00-18:00
«Portretu darbnīca» piedāvā radošā kvartala ietvaros izveidot video
akciju «Milestības stāsti».
Apmeklētāji varēs iejusties filmas uzņemšanas atmosfērā. Nelielā, speciāli šim pasākumam radītā studijā, apmekletaji tiks aicināti izstāstīt savu mīlestības stāstu.
Šie stāsti tiks dokumentēti videofilmā, ko vēlāk varēs apskatīt studijas mājas lapā www.aijabley.lv

Atvērtā sietspiedes darbnīca "Luste"
14:00-18:00
«VEF nospiedums» darbnīca «Luste» būs sagatavojusi dizainu par
rupnīcas VEF aktīvajiem darba gadiem, kuru apmeklētajs pats savām
rokām varēs uzdrukāt uz pastkartes vai auduma somiņas un saņemt kā
piemiņu no pasākuma. Kā pievienotā vērtība būs iespēja uzzināt ko
vairāk par šo, mūsdienās aktuālo drukas tehniku – sietspiedi.

Mēbeļu darbnīca "Jubka"
14:00-18:00
JUBKA – mēbeles ar stāstu.
Iespēja apskatīt JUBKA mēbeles, kuras katrai detaļai nāk līdzi savs stāsts.
Darbosies atvilktņu un to stāstu pieņemšanas punkts – iespeja nodot
sev liekas, nevajadzīgu mebeļu atvilktnes. Iespēja noskatīties iepriekš sagatavotu, iedvesmojošu videomateriālu ar atvilktņu stāstiem.

Baiļu trase "Psaiho.lv"
15:00-20:00
Ne mazāk bailīga mazā trase šausmīgi pozitīvu emociju teātra spēle
ar lidzdalību un jautru baidīšanos sagatavojusi ievadposmu trasē, ko
nelielās grupās būs aicinati apmeklēt visi – drosmīgie un bailīgie.
Pagalmā skatītaji īpaši ierikotā projekcijā varēs skatīties iekšā
notiekošo, bet pie ieejas darbosies maskās tērpti aktieri.

Modes zīmols "BlankBlank"
14:00-18:00
BLANKBLANK radošais kolektīvs vērs apmeklētājiem savas darbnīcas
durvis, lai rādītu dažādas auduma apstrādes tehnikas, konkrētak –
batikošanu un marmorēšanu. Tas būs ka neliels ieskats tajā kā top šī,
nu jau populārā, zīmola apģērbi. Apmeklētājiem pašiem būs iespēja
veikt marmorešanu uz papīra.

Studija "Graphic.lv"
20:30-23:00 (pirmizrāde sāksies 20:30)
Graphic.lv studijā uz terases būs iespēja noskatīties filmas "Tepat" pirmizrādi. 
Šī būs dokumentālā filma par cilvēka apziņas paaugstināšanas veidiem un iespējām Latvijā.

ieeja bez maksas
15.08.2014

Dainas Kusiņas izstāde "šie un tie"
15.08.2014.-29.08.2014.
Izstādes atklāšana: 15.08.2014. plkst. 20:00
ilustratīvi stāsti par šiem un tiem. Aplūkojami rāmīšos un šķirstāmgabalā.03.07.2014

no 3. jūlija līdz 31. jūlijam ir apskatāma Agneses Basovas bio-mākslas izstāde "NATURAL SELECTION"  

        Izstāde atspoguļo ilgstoša darba procesa vienu stadiju, kur kā pētniecības pamatmateriāls tiek izmantots pelējums. Bioloģiskais materiāls tiek pakļauts ilgstošai un intensīvai eksperimentālai iedarbībai, kur, caur transformāciju, tas tiek kārtots un sadalīts sīkās vienībās, lai izprastu un saprastu dabas noārdīšanās procesus.
      Procesa gaitā tiek iekapsulēts un apstādināts augšanas process, iegūstot ilglaicīgu vizuālu dokumentāciju par vienu procesa stadiju, kas tiek uzklāts un “uzlaikots” secīgiem attēliem, kas kā pagātnes vēsturiskais elements, tiek izņemts, izgriezts no savas dabiskās vides, radot destruktīvu un daudzslāņainu mākslas darbu. Tiek notverts un apstādināts konkrēts, jau aizgājis, laika mirklis, kas nes sevī zudušu neatgriezenisku informāciju, kas aptver laika, vēstures, nāves un dabas procesus.

“5. nedēļa – pelējuma kolonija augšanas procesā izrāda agresivitātes pazīmes,  pelējums izpleties ārpus savas pamatbarotnes, vizuāli novērojamas parmaiņas augšanas procesā. 

        Tiek uzskaitīts nedzīvo šūnu daudzums - aizdomas par jauktu kultūru, sakotnējā tīrkultūra inficēta. 

    Novērota ūdens un enerģijas nemitīga izdalīšanās, telpas temperatūra sasniedz 21̊ C, nepieciešams inficēt nākamās barotnes. 

      Darba gaitā atkal nav izdevies nonakt pie mērķa, materiāls transformējas, pielietojot izdzīvošanas un aizsardzības mehānismus.  Sporas - praktiski netveramas, pieskaroties izjūk, nepieciešams atkal atkārtot procesu. “

Ieraksts no darba žurnāla, 18:43, 21.05. 2014 


02.05.2014

Anastasijas Izstāde „Gaiss’’ galerijā ’’ Ziema’’ no 2. maija līdz 2. jūnijam

Vairāku gadu laikā izstrādātais un apkopotais rezultāts, kas paliek cilvēka apziņā, saskarsmes rezultātā ar mākslas darbu un tā interpretācijām. Izstāde būs apskatāmas lelles, grafikas, skulptūras, gleznas un instalācija par tēmu ’’Zeme, ūdens, gaiss’’ kā galvenā kompozīcija - galapunkts, kas tiks eksponēts kā centrālais objekts topošajā izstādē „Gaiss”. Tiks eksponēti gan pagājušā gadā veidoti darbi, gan jauni mākslas darbi, kuros attēloti augi, putni, un neparasti, nedaudz mistiski, personāži veidoti grafikas, tēlniecības, glezniecības un keramikas tehnikās.
Nezinu no kurienes radušies šie tēli un kas ietekmējis uz to rašanos. Tie ir mazas, labas, maigas enerģijas, kuras pēc būtības ir emocionāli atsvešinātas, it kā pazudušas meditācijā vai nomoda sapnī. 
Izstāde ‘’Gaiss’’ ir pēdējais un galvenais projekts izstāžu ciklā ‘’Zeme, ūdens, gaiss”, kura sākums meklējams 2009. gadā, kad Daugavpilī tika izveidota Anastasijas pirmā personālizstāde ar nosaukumu „Sūnas”. Izstādes tematika bija saistīta ar zemes, meža un sūnu gariņiem - enerģijām, kas mīt tīros, neskartos mežos. Otrā izstāde ar nosaukumu „AQua” (Ūdens) tika veltīta ūdens - upju, ezeru, purvu - gariem. Dotās Izstādes stāsts ir par augiem un tēliem un to savstarpējo mijiedarbību. „Tie nav pat cilvēki ko es veidoju, tās ir metaforas-liriskie abstraktie tēli jeb būtnes, kuras es saucu par dabas gariņiem”: saka māksliniece. Mākslas darbi sadarbojoties ar skatītāju veido vizuālu stāstu, kurā cilvēks tiek iesaistīs, ne tikai cenšoties saprast radīto māksliniecisko kontekstu, bet arī sajust un izdomāt savu.
24.04.2014

MEŽĀ III izstāde
Šī gada 24.- 27.aprīlī Galerijā Ziema apskatāma Sandras Strēles nākamā cikla instalācija „MEŽĀ III”, kā arī Dārtas Ptuniņas video dokumentācija „MEŽĀ II”, kas tapusi iepriekšējās Sandras izstādes „MEŽĀ II” ietvaros.
Izstādes atklāšana 24.aprīlī plkst. 19:00.
Filmas sākums plkst. 20:00.
 
Sandra Strēle ir jaunā māksliniece, sevi Latvijā jau pierādījusi kā monumentālās glezniecības spilgtu pārstāvi. Veidojot lielformāta instalācijas (Site specific Installations), Sandra ir aizsākusi izstāžu ciklu „MEŽĀ”.

Pirmā no cikla izstādēm ar nosaukumu „MEŽĀ I” bija apskatāma 2012.gada rudenī bijušajā Kokvilnas fabrikā Rīgā.
Otrā cikla instalācija „MEŽĀ II” joprojām ir apskatāma Ēģiptes evaņģēliski luteriskajā baznīcā, Medumu pagastā.

Ēģiptes evaņģēliski luteriskā baznīca ir dievnams ar savdabīgu un interesantu vēsturi, kas  jau kopš Otrā pasaules kara stāv pilnīgi izdemolēts un pamests. No Daugavpils šosejas braucot, nevienam nepiederošo dievnamu grūti saskatīt – to no visām pusēm ieskauj koki, kas novembra mēnesī vērīgāka garāmbraucēja skatienam paver kaut nelielu ēkas fasādes daļu, turpretī „zaļajos” gada mēnešos celtnei lemts pilnībā iegrimt koku lapotnēs. Meža ienākšana baznīcā ir tikai laika jautājums.
Izstāde „MEŽĀ III” plānota kā cikla „MEŽĀ” turpinājums.
Pēc Valsts meža dienesta pieejamajiem datiem 50,9% no Latvijas kopējās sauzemes platības aizņem meži. Salīdzinājumā ar citām Eiropas valstīm Latvija pieskaitāma pie mežiem bagātām valstīm, turklāt mežainumam Latvijā vērojama tendence arvien pieaugt.
Vecmīlgrāvja kokzāģētavā milzīgos daudzumos tiek uzglabāta koksne. Plašā uzņēmuma teritorija ar neskaitāmās kaudzēs sakrautiem koku stumbriem rada mākslinieciski spēcīgu, dramatisku noskaņu.
Mežs senlatviešiem vēl pirms kristietības ienākšanas Latvijas teritorijā ticis uzskatīts par svētu vietu. 1413. gadā Žilbērs de Lanuā kuršu ticējumus aprakstījis šādi: "Kuršiem, lai gan viņi esot dzimuši kā kristītie spaidu kārtā, ir viena sekta, kas pēc nāves liek sevi sadedzināt apbedīšanas vietā, tos sadedzina apģērbtus un izgreznotus ar viņu labākajām rotām kādā tiem tuvākā birzī vai mežā, sārtu tie taisa no tīras ozolu malkas, viņi tic, ka tai gadījumā, kad dūmi kāpj taisni debesīs, dvēsele esot glābta, bet, kad tos pūš uz sāniem, dvēselei esot jāiet bojā."Ēģiptes evaņģēliski luteriskā baznīca ir dievnams ar interesantu un savdabīgu vēsturi, kas jau kopš Otrā pasaules kara stāv pilnīgi pamests un izdemolēts. Arī no bijušā Vilkumiesta, kas vēlāk ticis iesaukts par Ēģipti (no kā arī baznīcas nosaukums), saglabājušās tikai blāvas liecības šosejas malā dažu koka namiņu veidā. No Daugavpils šosejas braucot, nevienam nepiederošo dievnamu grūti saskatīt – to no visām pusēm ieskauj koki, kas novembra mēnesī vērīgāka garāmbraucēja skatienam paver kaut nelielu ēkas fasādes daļu, turpretī „zaļajos” gada mēnešos celtnei lemts pilnībā iegrimt koku lapotnēs. Meža “ienākšana” baznīcā ir tikai laika jautājums.

Ēģiptes evaņģēliski luteriskā baznīca ir dievnams ar interesantu un savdabīgu vēsturi, kas jau kopš Otrā pasaules kara stāv pilnīgi pamests un izdemolēts. Arī no bijušā Vilkumiesta, kas vēlāk ticis iesaukts par Ēģipti (no kā arī baznīcas nosaukums), saglabājušās tikai blāvas liecības šosejas malā dažu koka namiņu veidā. No Daugavpils šosejas braucot, nevienam nepiederošo dievnamu grūti saskatīt – to no visām pusēm ieskauj koki, kas novembra mēnesī vērīgāka garāmbraucēja skatienam paver kaut nelielu ēkas fasādes daļu, turpretī „zaļajos” gada mēnešos celtnei lemts pilnībā iegrimt koku lapotnēs. Meža “ienākšana” baznīcā ir tikai laika jautājums.

Mežs senlatviešiem vēl pirms kristietības ienākšanas Latvijas teritorijā ticis uzskatīts par svētu vietu. 1413. gadā Žilbērs de Lanuā kuršu ticējumus aprakstījis šādi: "Kuršiem, lai gan viņi esot dzimuši kā kristītie spaidu kārtā, ir viena sekta, kas pēc nāves liek sevi sadedzināt apbedīšanas vietā, tos sadedzina apģērbtus un izgreznotus ar viņu labākajām rotām kādā tiem tuvākā birzī vai mežā, sārtu tie taisa no tīras ozolu malkas, viņi tic, ka tai gadījumā, kad dūmi kāpj taisni debesīs, dvēsele esot glābta, bet, kad tos pūš uz sāniem, dvēselei esot jāiet bojā."

*** informācija zaudēta ***

23.05.2013.

Līmeņrādis meklē horizontu.
Tam ir acis.
Zīlītes peld.

Priecāsimies satikt jūs līmeņa pārbaudē Galerijā "Ziema". Atklāšana 23. maijā plkst. 19.00.

Skaņu ieslēgs: Kristaps Kleinbergs

Izstādē no 24. maija līdz 17. jūnijam apskatāmi Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas apakšnozares II kursa studentu darbi.

Piedalās:
Katrīna Čemme,
Elīna Brasliņa,
Roberts Rūrāns,
Viktorija Celtniece 
Anita Rupeika,
Daina Kusiņa,
Dārta Stafecka,
Silva Balode,
Sabīne Zoltnere.


20.04.2013.


Sestdien, 20. aprīlī VEF radošajā kvartālā tiks atklāta jaunā sezona. Atvērti būs visi kultūras un izklaides punkti, kas pēdējo 5 gadu laikā par savu bāzes vietu izvēlējušies VEF teritoriju. Dienas pirmajā pusē bērniem tiks piedāvāts koncerts un radošās darbnīcas, jauniešiem – skeitbordistu sacensības, bet vecākiem – iepirkšanās vintage tirdziņā un izturības pārbaude baiļu trasē Psaiho.lv. Vakarā notiks lielais Dzejas slams, pirmā Melno Caurumu improvizācija, kuras laikā mūziķi uz skatuves radīs jaunu skaņdarbu, varēs apgūt pirmos tango soļus, notiks koncerti un performances gan Totaldobže mākslas centra topošajā koncertzālē, gan galerijā/bārā Ziema, gan VEF skeitparkā un mākslinieku darbnīcās.

Kūleni sāksim mest 13:00 kopā ar pavisam mazajiem rīdziniekiem, kuriem būs iespēja iemācīties dziesmu kopā ar jauno komponistu Platonu Buravicki, vērot kā top laikmetīgās dejas izrāde Kristīnes Vismanes izpildījumā un kā, džeza mūziķa Arta Oruba bungām rībot, top mākslinieka Reiņa Pētersona multfilma. Pēc koncerta bērni varēs paši izmēģināt laikmetīgo deju Kristīnes vadītā nodarbībā, doties pārgājienā pa mākslinieku darbnīcām, pamēģināt sietspiedi darbnīcā LUSTE un nofotogrāfēties kopā ar vecākiem fotostudijā GRAPHIC.LV

Paralēli bērnu pasākumiem darbosies Retro Spectro vintage tirdziņš, tas nozīme - par pucēšanos nav pārak jāuztraucas, visu vajadzīgo varēs iegādāties uz vietas.

Gleznotāja Anda Lāce aicina apmeklētājus doties uz viņas darbnīcu 18:30, kurā kopīgi ar komponistu Platonu Buravicki izpildīs jaunizveidoto performanci "Kokons". Vietu skaits ir ierobežots, tādēļ lūdzam pieteikties laicīgi, rakstot uz e-pastu austra@totaldobze.com

Savukārt Totaldobže mākslas centrs atrādīs topošo koncertzāli sākuma stadijā, piedāvājot apmeklētājiem kļūt par aculieciniekiem tam, kā no robusta industriālā korpusa, kas pērn saņemts ar tekošu jumtu un izsistiem logiem, pašu spēkiem tiek izveidota mūsdienīga multifunkcionāla koncertzāle, neinvestējot miljonus būvniecībā, bet sildot jauno kultūru. Vakars sāksies 19:30 ar skatītāju iecienīto dzejas slamu, kurā viens no 12 jaunajiem un talantīgajiem, profesionāliem un iesācējiem dzejniekiem un vārda meistariem saņems 100 latu balvu no Kultūrkapitālfonda. Tiks atklāts jaunais pasākumu cikls 'Melnie Caurumi' ar pirmo improvizāciju - uz skatuves kāps laikmetīgās akadēmiskās un elektroniskās mūzikas pārstāvji kopīgi ar vizuālo mākslinieku no Kanādas, lai, uz vietas improvizējot, radītu jaunu unikālu skaņdarbu. Tie, kas vēlas apgūt Tango, bet vēl to sākuši, varēs apgūt pirmos dejas soļus pieredzējušā Tango Nuevo pasniedzēja Aigara Stirnas vadībā. Būs arī iespēja notestēt savas bailes radošajā mākslas laboratorijā, kas notiek sadarbībā ar biedrību “Laikmetīgās mākslas institūts”, kura vadībā tiek realizēts projekts “Horizontu meklējot”, kas iekļauts “Rīga 2014” tematiskās līnijas “Okeāna alkas” programmā.Varēs iepazīt igauņu peroformanču mākslinieci Sandru Jogevu, noskatīties Mika un Krista Zankovsku spoken word perfomanci, bet noslēgumā ļauties Andra Indāna (Latvijas Gāze) dinamiskajiem deju ritmiem.

Bārā 'Ziema' sākot no 21:00 uzstāsies trīs izcilas latviešu grupas - Baložu pilni pagalmi, Manta un Bērnības Milicija, bet pēc tam – DJ Sairam RiggaJungle. 

Varēs arī garšīgi paēst un gozēties svaigi atnākušā pavasara saulītē uz Totaldobže jumta terases, uzmeistarot sev kreklu sietspiedes darbnīcā Luste un, ja nu kāds vēl nebūs paspējis, šī varētu būt īstā diena riteņu sezonas atklāšanai. 

Līdz 19:00 ieeja pasākumā bez maksas, vēlāk - Ls 3. Ieejas biļete Psaiho baiļu trasē visas dienas garumā - Ls 9.99, kopā ar vakara pasākumiem pārejā teritorijā Ls 11.99. 

VEF radošais kvartāls ir viens no aktīvākajiem, daudzkrāsainākajiem un lielākajiem jaunās kultūras punktiem Rīgā. Šī, 2013. gada, sezona ir pasludināta par 'Lielo Kūleni' – tas nozīmē straujāku attīstību, vēl vairāk aktīvo punktu un radikālāk iedvesmojošus kultūras un izklaides pasākumus.28.03.2013.


Ecattuss jaunās kolekcijas ECATTOSAURS prezentācija

Pieteikšanās uz ielūgumu: info@ecattus.lv


22.02.2013.

55art persona vai mūsdienīgās mākslas modernizējums, uzlabojums ir eksperimentālas darbības rezūltāts 
ar vairāku ielu mākslas stilu apvienošanu tehniskos gara darbos, kuros atspoguļots mākslinieka redzējums...
Skimbordi no privātās kolekcijas ar izteiksmīgu košumu - pavasari gaidot!
izstāde apskatāma no 23.02.2013-17.03.2013
atklāšana 22.02.2013   19:00


25.01.2013.
aktrise
Apskatāmas: Alekseja Belokopitova Imanta Ķikuļa Māra Ločmeļa Matīsa Markovska Andra Sproģa fotogrāfijas.
Izstādes idejas autore Asnate Blankveina „PAMATSKOLAS LATVIEŠU VALODAS SKOLOTĀJA, KURU MĀJĀS NEVIENS NEGAIDA”
Foto: Matīss Markovskis, ideja un stils: Edīte Treija, vide: Latvijas Mākslas akadēmijas bibliotēkas bēniņi Mazā putekļainā mansrda dzīvoklītī kādā Rīgas mikrorajonā dzīvo skolotāja. Viņu tik tiešām mājās neviens negaida. Ja nu vienīgi Rainis lielajā istabā. Pie sienas. Zelta rāmītī. Kluss un mierīgs. Nekad nerunā pretī. Tikai aizet ar viņu nekur nevar, bet ir labi tāpat. „SALDĀ BILDĪTE” (Pēc Martin Paar) Foto: Māris Ločmelis un mazā Gerda, grims: Ilona Zariņa, stils un ideja: Edīte Treija, vide: SunStudio. Modelis : lieliskais Jurģis Spulenieks Ir mana septītā dzimšanas diena. Dāvanas, dāvanas, baloni un mazais flirts. „23:23” Eating LSD and watching Universal Pictures ( laikam nebūtu labi pieminēt LSD. Tas aizgūts no tēlnieces Gundegas Makitas Evelones facebook komentāra) LSD pavisam noteikti ir kaitīga ietekme uz jūsu veselību. Universal Pictures ir OK Foto: Aleksejs Belokopitovs, stils un ideja: Edīte Treija, vide: mana nekārtīgā istaba Mazliet tā kā pelnrušķītes, tā kā Sniegbaltītes stāsts. Laikā, kad visas kārtīgas meitenes jau guļ. „ATVAINOJIET, ES IEKRITU JŪSU DĪĶĪ. VARBŪT JUMS IR KĀDAS SAUSAS DRĒBES?” Foto: Andris Sproģis, stils un ideja: Edīte Treija, vide: Neatceros kā tas ar mani varēja gadīties, lai gan sapņot vaļā acīm gaišā dienas laikā nav īsti gudri. Ir auksta ziemas diena. Es stāvu slapja pie Zinātņu akadēmijas. Ko darīt? Labi, ka tuvējās baznīzas zvaniķim bija rezerves variants. Tā nu es sēžu zvaniķa biksēs, pie zvaniķa virtuves galda un dzeru zvaniķa rudzupuķu tēju ar melno balzāmu, kuru atradu savā slapjajā kabatā. Tagad ir silti. Varbūt tās rudzupuķes, kas garšo pēc vasaras, varbūt balzāms, varbūt tās bikses vai pats zvaniķis... „MEKLĒJOT EŅĢELI” Es zinu, Tu sarunājies ar eņģeļiem, jo Tev ir gulbja sirds. Es varu būt tavs sargeņģelis Foto: Imants Ķīkulis, stils un ideja: Edīte Treija, vide: gājēju pāreja pie Origo Allaž steidzīgo un pelēko ļaužu jūklī parādījās sniegbaltais eņģelis un mēģināja aizlidot prom uz siltajām zemēm, jo dzīve šeit ir pārāk sasalīga pat tādam sniegbaltam eņģelim . Auksta, auksta diena pie Centrālās dzelzceļa stacijas. Eksperiments ar „kurpju kasti” un 21. Gadsimtu. Un eņģeļu recepti. TAGAD TĀS VAIRS NAV. NEZINU VAI TĀ BIJA LAULĪBU KLEITA VAI KRISTĀMKLEITA. TAM VAIRS NAV NOZĪMES. BET TĀ SAJŪTA TIK TIEŠĀM IR BRĪNIŠĶĪGA. TĀ SAJŪTA BALTAJĀ KLEITĀ IR ĻOTI ĪPAŠA. „PIESPIEDU APRĒĶINA LAULĪBAS JEB SALDĀ ATRIEBĪBA” Foto: Matīss Markovskis un Keitija Dzenīte , grims: Lolita Graudiņa, vide: Āraišu dzelzceļa stacijas apkārtne, ar Valmieras Drāmas teātra aktieri Oskaru Morozovu. Stāsts nav par Kvazimodo un Esmeraldu. Cīņa nezināmas izcelsmes dubļos un gandrīz „Gredzenu pavēlnieks” latviskā versija sirreālajā egļu mežā kaut kur Āraišos. „STARP PARADĪZI UN ELLI” Foto: Matīss Markovskis, skulptūras Ilona Ražinska. Lecordes bikšturu fotoprojekts. „BANG BANG” Foto: Iveta Semjonova, grims: Lolita Graudiņa, Uz perona Āraišos ar Anci Markovsku „DOLCE & BANANA GLAMŪRS” Foto izstāde apskatāma no 26.01-15.02 Atklāšana 25.01. 19:00 Ielūdzam!13.11.2014


13.09.2014

Riga 2014 event "VEFs lai dzīvo!"
15.08.2014
Art exhibitoin by Daina Kusiņa "these and those"
opening  15th August  20:00

 
03.07.2014

Bio-art exhibition "NATURAL SELECTION" by Agnese Basova02.05.2014


24.04.2014

IN THE FOREST vol III EXHIBITION


*** some information lost***
23.05.2013.
You are wellcome to exhibition "Līmeņrādis" /Level/
23 May - 17 July

artists participating:
Katrīna Čemme,
Elīna Brasliņa,
Roberts Rūrāns,
Viktorija Celtniece 
Anita Rupeika,
Daina Kusiņa,
Dārta Stafecka,
Silva Balode,
Sabīne Zoltnere


20.04.2013.

VEF SPRING SOMERSAULT

New season of VEF Creative quarter will open on Saturday, April 20th. All the culture and entertainment places who have chosen VEF Creative quarter as their home for the last five years will be active all day long. First part of the day will be all about our young culture lovers - contemporary art, music concert and creative workshops for children, skateboard competition for young people, for parents – shopping at the vintage market and endurance test at Psaiho.lv fear track. Evening programme – poetry slam, first “Black Holes” improvisation, during which contemporary academical and electronic musicians will create new composition right in front of public, there will be possibility to learn tango, also many concerts and performances at the new Totaldobze multifunctional concert hall, gallery/bar Ziema, skate park and artist studios. 

Somersault will start at 13:00 with events for little art lovers. They will learn a song together with new composer Platons Buravickis, choreographer Kristine Vismane will show how the contemporary dance performance is made, but in the rhythm of jazz musician Artis Orubs drum beats animator and illustrator Reinis Petersons will draw animation. After the concert children will learn to dance with Kristine and have excursion to artist studios – to try silk screening at studio LUSTE or to have a family photo in GRAPHIC.LV photo studio. 

Besides day and children events there will be Retro Spectro vintage market, so buy your party closes there! 

Painter Anda Lace invites everyone to her artist studio where together with composer Platons Buravickis she will show her new performance “Kokons”. Performance starts at 18:30,  number of seats are limited – to reserve a place write to austra@totaldobze.com 

Totaldobže art centre will present its new upcoming concert venue at its initial stage, letting visitors be eyewitness of how old industrial building, which Totaldobže art centre got year ago with broken windows and leaking roof, has been modified to modern multifunctional concert venue, without investing millions in renovation.

Evening programme will begin at 19:30 with poetry slam. One of 12 new, talanted poets will gain 100 lats prize from Culture Capital Foundation. Later the new cycle of "Black Holes" open with its first improvisation –contemporary academical and electronical musicians together with artist from Canada by improvising will make new unique composition. Those who love tango, but have never tried to dance will have possibility to learn first steps in tango together with experienced Tango Nuevo dancer and teacher Aigars Stirna. For those who want to test their fears there will be possibility to go to creative laboratory, this is part of project "Searching for the horizon" in cooperation with Institut of contemporary art as part of "Riga 2014" project "Thirst for the Ocean". Visitors will also experience Sandra Jogeva's (EE) performance and Miks and Krists Zankovski spoken word performance, but at the end of the evening everyone will surrender to dynamic rhythms of Andis Indans (Gas of Latvia). 

Gallery/bar Ziema opened from 13:00, starting from 21:00 will perform three outstanding Latvian bands – Baložu Pilni pagalmi, Manta and Bērnības Milicija, but after bands DJ Sairam RiggaJungle. 

There also will be tasty food and beautiful Totaldobže roof terrace, everyone will have possibility to print t-shirt at LUSTE and after all – spring finally will arrive, so this could be great day to start bicycle season. 

Until 19:00 free entrance, after 19:00 Ls 3. Psaiho.lv fear track – 9.99 Ls, but Psaiho.lv and other evening events ticket Ls 11.99

VEF Creative quarter is one of the biggest, most active, attractive and interesting culture points in Riga. This – 2013. year season is  announced as “Big somersault” that means even more active growth, more active spots in territory and more outstanding culture and entertainment events. 

 28.03.2013.
Presentation of new collection ECATTOSAURS by Eduardo Cattus
ask for invitation: info@ecattus.lv

22.02.2013.55art personality calls himself a contemporary art update and improvement which is an outcome of experimental, creative activity with several street art manners involved. Artists vision is represented in art works.
Expressive and bright illustrated skimboards and paintings from artists private collection will be represented in Gallery Ziema 23.02.2013-17.03.2013
opening 22.02.2013   19:00